شرکت نفت اندیش یکتا به منظور ارائه خدمات فراگیر و متفاوت در خصوص روانکارهای صنعتی ، توربین ، موتور ، فرآیندهای پالایشگاهی نفت و گاز به صورت سهامی خاص تاسیس و راه اندازی گردید.

هدف اصلی بر پایه اصول کیفیت ممتاز بوده و بر اساس آن برنامه ریزی شده و طی سالهای اخیر خدمات لازم فنی و عملیاتی توسط کارشناسان مربوطه به سازمانها و شرکت ها ارائه شده است.

مجموعه نیروی انسانی شرکت متشکل از گروهی از اساتید دانشگاهی ، مهندسان و مدیران با تجربه صنعت نفت کشور هستند و متوسط تجربه کاری حدود 20 سال میباشد.

ژاپن جهت خودروهای اغلب وارداتی و صنایع نفت و گاز بوده; همچنین شامل مشاوره در خصوص طراحی ، ساخت پالایشگاه های کوچک نفت ، پالایشگاه های روغن پایه ، تامین قطعات مورد نیاز صنایع نفت و سنگین ، برگزاری دوره های آموزشهای تخصصی نفت و گاز و پتروشیمی است.

کتاب مهندسی کاربردی روغن روانکار ( انتشارات کاوش-تهران ) حاصل 25 سال تجربه بنیانگذار شرکت نفت اندیش یکتا میباشد که هم اکنون به طور گسترده در دانشگاه های معتبر داخلی و مراکز نفتی و دانشگاه صنعت نفت در حال تدریس است.

به طور خلاصه می توان بیان نمود فعالیت شرکت نفت اندیش یکتا بر دو اصل کیفیت و تجربه استوار بوده و به صورت استفاده همزمان دانش و تجربه کاری استمرار دارد.